Vymyslená nuda

Za polárnym kruhom žili tri šarkany. Najmladší šarkan bol veľmi smutný. Raz v noci sa mu prisnil prekrásny sen. Letel v rakete a pristal na malej prlanétke, kde ľudia bývali v mušliach.
Všetci na planétke sa museli nudiť, lebo taká bola ich princezná Ambicióza. Nudila sa sedem dní v týždni. Do nej sa šarkan zaľúbil. Schytil ju pazúrmi a unášal k sebe domov. Princezná sa konečne prestala nudiť. Ambicióza začala vymýšľať. Nič jej nebolo dobré. Nútila šarkana pracovať a musel jej postaviť aj nový zámok. A ešte aký? Musel byť celý drevený. No a predsa za polárnym kruhom je veľký problém nájsť vhodné drevo na taký panský palác. Nakoniec sa mu to podarilo. Ambicióza však bola spokojná len chvíľku. Veľmi sa jej páčilo, že mohla vymýšľať hlúposti a nenudiť sa. Vozila sa na orlovi, sokol ju škrabal po hlave, slimáky s ňou hrali šach. Ale ona stále iba vymýšľala a vymýšľala. Keď už chcela Ambicióza kanárika, šarkan sa nahneval.
"Ty nie si lenivá, ba ani unudená! Ty si strašne hlúpa!", povedal.
Vyrobil klietku, vyniesol ju na strom, zavrel sa v nej a povedal: "Radšej budem žrať iba semienka rastlín a spievať ako vták. Tak aspoň poteším zvieratká v lese. Jedna pekná ale hlúpa Ambicióza ma zožierať nebude!"
A odvtedy počuť v lese veľmi zvláštny vtáčí spev.
 
Vladan Pevný, príma
This entry was posted in Nezaradené. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s