„Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa.“

„Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa.“ – tento výrok pozná každý z nás. Môžeme ho počuť na každej súťaži v úvodných slovách organizátora či od našich učiteľov. Aj napriek tomu sa všetci usilujeme vyhrať a byť čo najlepší. Veď, výhra nám prináša neopísateľný pocit šťastia a radosti.

Zobrať osud do vlastných rúk a byť čo najlepšia, som sa rozhodla aj ja – Martina Koncošová. Som študentka Gymnázia Mateja Hrebendu v Hnúšti a navštevujem 7.A triedu (septimu). V dňoch 28. – 30. apríla 2010 som sa zúčastnila Celoštátnej prehliadky stredoškolskej odbornej činnosti v Košiciach, kde sa konal už 32. ročník tejto súťaže. Práca s názvom „Domáca lekáreň mojej obce“, ktorú som vytvorila spolu s Janou Knappovou, bola zaradená do odboru číslo 01 – Voľný čas (celkovo bolo 17 odborov) a získala 2. miesto. V práci som sa zamerala na zozbieranie domácich receptov, ktoré sa tradujú v obci Rimavská Píla. Zároveň som sa venovala poznávaniu liečivých rastlín, ich správnemu zberu a výrobe jednotlivých receptov.

V Košiciach som prežila 3 pekné dni – zúčastnila som sa exkurzie v Múzeu letectva v Košiciach a programu, ktorý pre nás pripravili žiaci Strednej odbornej školy železničnej v Košiciach. Súťaž mi priniesla mnohé nové vedomosti a skúsenosti a prostredníctvom nej som získala množstvo nových kamarátov. Teší ma aj to, že som úspešne reprezentovala školu, v ktorej študujem.

      

                                                                                                         M. Koncošová, 7. A

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s