Jerry

Jedného pekného dňa  sa moja sestra Aja hrala na dvore. O chvíľku spoza brány nakuklo malé šteniatko, ktoré niekto pravdepodobne vyhodil z auta. Sestra sa ho na začiatku bála, tak ho odohnala preč. O päť minút nakukol znova. Tak Aja zavolala ocina a spolu ho privolali. Rozmýšlali, že či niekomu z Rimavského Brezova nepatrí. O chvíľu na mňa Aja kričí, že prišiel malý psík. Hneď som si zobrala obojok a navíjacie vodítko. Pripla som psíka a hneď sme išli na prechádzku. Prechádzali sme sa v lese a tam ma napadlo, ako by sa mal psík volať. Povedala som si, že sa bude volať Jerry.  Keď sa už začalo stmievať, vrátili sme sa na náš dvor. A teraz, kde ho dáme na noc? Vymysleli sme, že by mohol jednu noc spať pri sliepkach. Hneď sme zapchali všetky diery, aby v noci nemal odkiaľ utiecť, dali sme mu tam škatuľu a deku s plyšáčikom.

Na druhý deň som ráno o 6:00 išla za Jerríkom. Nasypala som mu granulky a čerstvú vodičku. Keď sa napapal, tak som ho zobrala na obojok, pripla vodítko a išli sme sa prejsť na lúku, ktorú máme vedľa domu. Tam sa vyvenčil a potom som si sadla na stoličku a pozorovala ako vychádza slnko. Neskôr som Jerrkymu dala kostičky, ktoré sme mali hore v dome. O 7:25 išla moja mamina do roboty a spýtala sa ma, či by som nešla s ňou na aute do obchodu, kde kúpi raňajky a potom pôjdem peši aj s Jerrkom domov. Tak som išla s ňou do dediny. Jerrkovy sa prechádzka dedinou páčila. A tak som s ním strávila celý deň. Hlavne sme sa asi prechádzali. Poobede sme boli obaja unavení, tak sme si ľahli do kuchynky. Tam sme zaspali. Zobudili sme sa asi okolo 17:30. Jerríka som nechala na noc v kuchynke a ja som išla do domu.

Takto to išlo asi jeden a pol týždna. Kedže boli prázdniny, tak som išla na týždeň ku starkej do Spišskej Novej Vsi. Cez ten týždeň bol Jerrko vykvačený vonku na retiazke a môj starký mu urobil aj novú búdku, v ktorej už býva.

 

STANOVAČKA

Raz cez prázdniny sa moja kamarátka Kika a Adka sa rozhodli, že budeme stanovať. No, museli sme zavolať aj moju sestru, lebo by nám to nevyšlo so stanmi. Mali sme  dva stany. Ja, Adka a Jerrko sme boli v jednom stane a Aja, Kika a Kikin pes Čukma boli v druhom, pionierskom stane.

Prvý deň nám pršalo, tak sme spali dnu v Kikinej obývačke. Budík sme mali na 5:00. Takže sme o 5:00 vstali, obliekli sme sa, pripli psov a ako správny pionieri, sme si išli o 6:00 do obchodu kúpiť raňajky, ktoré pozostávali z  paštéty Pionierka a zo štyroch rožkov. Potom sme sa vrátili do stanu, kde sme sa naraňajkovali a potom sme prestreli a vysušili stany. Jerrko a Čukma zatiaľ behali po Kikinom dvore. Potom sme išli na dlhú prechádzku a pritom sme chytali žaby. Videli sme jednu malú ropuchu, ale nepodarilo sa nám ju chytiť. Keď sme sa vrátili, tak už bolo pol jednej a Kikina sestra Nika, nám na obed urobila talkne. Keď sme ich zjedli, tak sme si oddýchli a a potom sme sa do večera hrali rôzne hry. Dokonca sme hrali aj kolky. Keď sa už začalo stmievať, tak sme si naspäť postavili stany a dali do nich veci. Potom sa zotmelo a my všetci sme išli do jedného stanu ( do nášho s Adkou ). Jerrko už spal a všetko mu bolo jedno. Hovorili sme si hororové príbehy, jedli solené chipsy, tyčinky, pili sme coca – colu. Keď sme to všetko dojedli, tak išla Aja, Kika a Čukma do ich pionierskeho stanu a okolo 23:15 sme všetci zaspali.

Tak ako prvé ráno, aj na druhý deň sme išli o 6:00 do obchodu. Pripli sme psov a už sme boli na ceste. Nakúpili sme si paštéty, rožky a ešte aj SIESTU. Ja a Jerrko sme spolu jedli rožok s paštétou a veľmi nám chutilo. Poobede pre nás s Adkou a Ajou prišla moja mamina, aby nám odviezla veci domov.

 

PRÁZDNINY V KOCIHE

 

Cez prázdniny som išla na návštevu ku mojej starkej do Kocihy a zobrala som so sebou aj Jerryho. Starká mala dvoch psov Aipi a Neru. No, Aipi asi dva týždne pred mojím príchodom zrazilo auto. Nera z toho bola taká smutná, že keď niekto prišiel, ani veľmi nebrechala a keď ju pustili z búdy, tak sa jej nechcelo ani behať. Najprv som sa bála, že ako sa zachová, keď tam bude aj Jerrko. Keď sme dorazili k starkej, Nera bola pustená a smutná. Na prekvapenie ani nebrechala a s Jerrkom sa len oňuchávali. Vošla som dnu a Nera sa začala s Jerrkom hrať. Pustila som ho a už behali a šantili po dvore. Tiež som sa s ním hrala na skrývačku. Hodila som mu plyšáka a dotedy,  kým on za ním bežal, som sa skryla. Volala som na neho a on ma musel nájsť. Keď ma našiel, tak som ho pochválila a pohladkala. Po celom dni bol unavený, tak som ho prikvačila na retiazku ku búdke, v ktorej niekedy spávala Aipi.

Na druhý deň som vstala a Jerrík už bol pustený. Bol celý šťastný, keď ma uvidel a začal na mňa vyskakovať. Do obeda sme sa hrali a tiež som bola s Jerrym na kopci. Môj starký tam má ovce a Jerrko do nich brechal. Pustila som ho a on sa tam s nimi začal šialiť. Rozhodla som sa,  že ho tam nechám a on tam okolo nich behal celý deň.

V nedeľu pre nás prišla mamina, Jerrko sa rozlúčil s Nerkou a ja so sa rozlúčila so starkou. Potom sme išli domov. Tak sme mali pekné prázdniny v Kocihe za sebou.

CHATA TEPLIČNÉ

 

Predposledný prázdninový týždeň sme išli ja, Aja, mamina, ocino, pes Jerrko, korytnačka Sofia, papagáj Mišo, králik Sniežik na chatu na Tepličné. Tak sme sa nabalili, že sme sa skoro nespratali do auta. Boli sme tam celú cestu všetci natlačení ako sardinky. V predu šoféroval ocino a veďla neho sedela mamina so Sofinkou na rukách. V zadu som sedela ja a na mojich rukách Jerrko. Vedľa mňa bol Mišo a pri ňom sedela Aja, ktorá mala na rukách Sniežika. Keď sme tam prišli, pustila som Jerrka z vodítka a mohol voľne behať. Zobrala som si svoje veci a išla som do izby. Ja tam mám takú malú izbu so skriňou, malým stolíkom a dvomi posteľami. Veci som si dala do skrine, Sniežika vedľa stolíka a Sofiu na stolík. Jerríkove veci som si dala do stolíka.

Keď sa už zotmelo,  išli sme  si sadnúť von do altánku, zapálili sme ohník a opekali si klobásky, špekačky a tiež aj rožky. Jerrko papal granulky. Najedli sme sa všetci a potom sme sa rozprávali. Keď sa už zotmelo, tak som Jerrka na noc zavrela do drevárne, ktorá tam bola. Potom som išla asi okolo 23:00 spať.

Ráno ma už zobudil Jerrko. Prišiel ku mne do izby a začal ma oblizovať, lebo mamina ho ráno pustila. Potom som nachovala  Sniežka a Sofinku. Tak som zišla dole po schodoch a naraňajkovala som sa a Jerrko so mnou. Doobedu som sa s Jerrkom hrala, vyrezávala som si z dreva kópie. Na obed sme mali rezancovú polievku a mäso, ktoré sme si opiekli. Poobede sme celá rodina aj s Jerrkom išli do lesa na hríby. Tam sme našli dubáky, kozáky a tiež kuriatka. Jerrko bol šťastný, že je na prechádzke. Keď sme sa vrátili, bola som strašne unavená a tak som si ľahla do postele. Jerrko pribehol ku mne a ľahol si na druhú posteľ, no nakoniec si to rozmyslel a radšej išiel ku mne pod paplón. Tak sme zaspali. Keď sme sa zobudili, bolo už asi 17:30. Rýchlo som zbehla dole a mamina, Aja a ocino sedeli v altánku. Bola som ešte čerstvo prebudená, tak som sa rozcvičila tým, že som si dvakrát obehla chatu. Jerrko samozrejme bežal so mnou. Potom sme sa do večera hrali a tiež sme sa navečerali. Neskôr som Jerrka  zavrela a išla  spať.

Ráno ma zase Jerrko prišiel zobudiť. Nachovala som Sofinku a Sniežka a išla dole. Na raňajky som mala rožok so šunkou. Jerrko dostal granulky a ešte zvyšky mäska a kostí zo včerajšej večere. Tak sme sa zase hrali a potom vme sa naobedovali. Mali sme guľášovú polievku a zemiaky s mäsom. Potom sme išli na prechádzku do lesa a na hríby. Našli sme aj dubáky, ale aj černice, maliny a aj trnky. Keď sme sa vrátili, tak som nešla spať ale som len tak oddychovala. Potom som sa hrala a hrali sme karty a tiež aj naháňačky s Jerrkom. Na večeru som mala opekaný rožok s maslom.

Nasledujúce dni boli podobné ako tie predtým. No poslednú noc na chate sa nám stalo niečo super. Počuli sme srnca a srnku a môj ocino  sa im dokonca ozval, zaručal a oni sa ozývali jemu. Ráno sme sa už museli pobaliť, lebo do 13:00 sme museli odísť. Tak som si všetko zbalila. Dala som do auta moje zvieratká, Jerryho som pripla na vodítko a zobrala som ho do auta. Potom som si tam dala veci a išli sme domov.

Lucia Piatnicová, 3.A

This entry was posted in Nezaradené. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s