Projekt Príroda všetkými zmyslami práve odštartoval!

Už tento týždeň na našej škole začína projekt Prírova všetkými zmyslami.

Prihálisť sa môžu žiaci zo všetkých tried. Podmienkou zapojenia sa do projektu je recept na zaujímavé jedlo alebo kozmetický prípravok z nezvyčajných rastlín a byliniek, či

prinesenie sušených kvetov a bylín.

Príroda a umenie. Dokonalosť a krása. Živé a neživé. Čo ich spája? Projekt Príroda všetkými zmyslami, ktorý budú realizovať študenti 1.B triedy Gymnázia Mateja Hrebendu v Hnúšti v apríli až júni 2011. Tento projekt sa uskutočnil vďaka programu Školy pre budúcnosť Nadácie Orange sumou 800.- Eur.

Hlavným zámerom projektu je poukázať na zabudnuté tajomstvá prírody, z ktorých sa v minulosti získavali pochutiny, farbivá, esencie a arómy. V rámci porovnávania súčasného životného štýlu s minulosťou, ktorá bola väčšmi spätá s prírodou, žiaci zozbierajú “babské” recepty z rastliniek, byliniek, stromov a kríkov. Na hodinách biológie vytvoria herbáre, prezentácie, ale budú aj variť a piecť tradičné a netradičné jedlá z rastlín. V arboréte v Mlyňanoch sa navodí atmosféra stroskotania na pustom ostrove. Študenti budú mať za úlohu zistiť, ktoré z cudzokrajných rastlín by sa dali priamo konzumovať. Na predmete umenie a kultúra budú maľovať obrazy prírodnými farbivami, vyrobia bylinkové mydlá, esencie a podpouri.

Projekt bude ukončený 1. júna 2011 vernisážou výstavy a ochutnávkou jedál. Srdečne Vás pozývame.

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s