Príroda všetkými zmyslami – receptár 2

RUŽA

Rosa – rod dvojklíčnolistových rastlín z čeľade ružovitých. Ruže možno rozdeliť na tzv. divé ruže a hybridy vzniknuté zámerným, alebo náhodným krížením. Divých ruží poznáme niekoľko desiatok základných druhov, napr. u nás známu ružu šípovú (ľudovo ruža psia, Rosa canina). Hybridov je asi 10.000 s náročnou systematikou. Pre poriadok sa hybridné ruže členia na tzv. staroveké, alebo antické ruže (všetky, ktoré vznikli zámerným, alebo náhodným krížením do r.1867) a nové tzv. čajové ruže. V roku 1867 sa totiž vyšľachtila prvá “čajová” ruža (La France) s dlhou, silnou stonkou, jedným kvetom a špirálovite stúpajúcimi lupeňmi.

ODPORÚČAME:

Kandizované  ružové  lupene

Suroviny: lupene ruží, bielka, kryštálový cukor.

Postup: Lupene z ruží  namáčame v rozšľahanom bielku a obaľujeme v jemnom kryštálovom cukre. Poukladáme lupene  na papier na pečenie a necháme ich stuhnúť. Používame ich na dekoráciu potravín, pečiva, alebo ako cukrovinku.

BAZA ČIERNA

Začiatok leta je ideálny pre zber bazy čiernej. Tento ker alebo strom spoznáte podľa žltobielych kvetoch vytvárajúcich ploché vrcholíky s charakteristickým pachom. U nás je veľmi rozšírená, najmä v lesoch a hájoch, ale stretneme sa s ňou aj v okolí sídlisk.

Bylinkári opisujú bazu ako „kompletnú liečivú truhlicu“, pretože má nespočetné terapeutické a imunitné vlastnosti.

Bazový sirup

Suroviny:

2 l vody, 1 celý citrón, 5 dcl kyseliny citrónovej, 15 bazových kvetov, 2 kg cukru.

Postup:

2 litre vody necháme prevrieť a vychladnúť. Pokrájame citrón. Do vody dáme bazové kvety a kyselinu citrónovú a citrónové krúžky. Zmes necháme 24 hodín postáť. Potom ju precedíme a pridáme 2 kg cukru a necháme znovu zovrieť. Potom napĺňame fľaše sirupom.

Bazová želatína

Suroviny:

Želatína, voda, cukor, bazový sirup, bazové kvety.

Postup:

Želatínu zalejeme 2 dl vody a necháme stáť. Medzitým si uvaríme sirup. Cukor zalejeme vodou a varíme, až kým sa cukor neroztopí. Potom prilejeme bazový sirup, chvíľu povaríme a odstavíme. Do horúceho sirupu pridáme namočenú želatínu a miešame, až kým sa želatína nerozpus­tí. Pridáme umyté bazové kvety. Necháme vychladnúť, a keď už želatína začne tuhnúť, nalejeme ju na múčnik. Ak želatína zrôsolovatie skôr ako ju nalejeme na múčnik, znova ju zohrejeme tak, že nádobu s ňou vložíme do horúcej vody.

Tento projekt sa uskutočnil vďaka programu Školy pre budúcnosť Nadácie Orange.

This entry was posted in Nezaradené. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s