Exkurzia Rimavská Sobota

Dňa 23. 11. 2011 sme sa my, žiaci 6.A, 1.B a 1.A, zúčastnili exkurzie v Rimavskej Sobote. Našim cieľom  bola Hvezdáreň RS, Mestská galéria Rimavská Sobota a Gemerskomalohontské múzeum.

Vo hvezdárni bola hlavná téma Zem ako vesmírne teleso. Najskôr sme sa dozvedeli zaujímavosti o našej zemeguli a neskôr sme videli fim o zrode a zániku hviezd. Mali sme aj možnosť pozrieť si, ako vyzerajú ozajstné slnečné hodiny.

V galérii bola výstava s názvom Bienále maľby, kde sme si mohli vidieť maľby z 80. rokov. Tieto obrazy boli expresívne a veľmi zaujímavé. Videli sme aj obrazy maliarov z nášho okresu ako napr. obraz od Štefana Balázsa a Istvána Dúdora, ale aj zaujímavú maľbu od maliara Zbyněka Prokova, ktorý má teraz hodnotu viac ako 16700.- € (500 000.- Sk).

V múzeu si žiaci moli tiež pozrieť plno zaujímavých vecí, ako napríklad múmiu. Celá exkurzia bola veľmi pútvá a poučná, mali sme možnosť zoznámiť sa s niečim novým a myslím si, že na ňu budeme ešte dlho spomínať.

Dominika Bancíková, 6.A

Postreh z 1.B triedy: Dňa 23. 11. 2011 sme šli na exkurziu do Rimavskej Soboty. Naša prvá zastávka bola v Gemerskomalohonskom múzeu. Tam sme videli mnoho historických pamiatok. Pani, ktorá nás múzeom sprevádzala, nám povedala veľa zaujímavostí, ktoré sme doteraz nevedeli. Asi najviac nás zaujala múmia, ktorú do múzea daroval jeden pán, ktorý ju objavil na svojej ceste do Egypta. Dozvedeli sme sa, ako si ľudia vyrábali svoje prvé nástroje a niektoré z nich sme dokonca aj videli. Bolo to veľmi poučné a odporúčame nájsť si trochu času a navštíviť toto múzeum. Naša druhá zastávka bola vo hvezdárni. Tam sme sa dozvedeli základné informácie o pohyboch našej planéty a pozreli sme si zaujímavý film o hviezdach. Pri odchode z hvezdárne sme mali možnosť obzrieť si aj slnečné hodiny, ktoré majú umiestnené pred budovou. Ďakujeme pani profesorke Bystrianskej, Talianovej a Hricovej za pekný výlet.:-)

 Záziková, Šimová, 1.B

 

This entry was posted in Nezaradené. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s