Mňa sa to (ne)týka!: tvorivé dielne

13.2.2012 sa v našej škole uskutočnili tvorivé dielne realizované v rámci projektu Mňa sa to (ne)týka!. Tento projekt bol financovaný zo zdrojov Európskej únie ako súčasť  Národného projektu KomPrax – kompetencie pre prax Slovenským inštitútom mládeže Iuventa.

Tvorivé dielne pripravili študenti 6.A triedy – Michala Mrnková, Adriána Kuchtová, Jana Fábryová, Jakub Čonka a Simona Jáchimová pre klientov Dedesa v Hnúšti. Dielne boli zamerané na maľbu na hodváb starou japonskou technikou šibori. Šibori (shiboru) vlastne znamená pokrčenie. Vzory na hodvábe, napr. na šatke, šáloch, obliečkach na vankúše, gumičkách do vlasov a iných hodvábnych výrobkoch, vznikajú skladaním, zvrásnením, stáčaním alebo prekladaním, následným zafarbením farbou na hodváb a naparením v mikrovlnnej rúre. Súčasťou dielní bolo aj malé občerstvenie, spoločné kreslenie fixkami a nechýbali ani skromné darčeky pre účastníkov v podobe enkaustických obrázkov, ktoré vytvorili žiaci 2.B a 2.A triedy.

Organizátorom, ale aj našim hosťom sa tvorivé dielne veľmi páčili a všetci dúfame, že sa podobné akcie u nás budú organizovať čoraz častejšie.

 

This entry was posted in Nezaradené. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s