Na Gymnáziu Mateja Hrebendu sa bude realizovať nový projekt

Gymnázium Mateja Hrebendu opäť úspešné. Pedagógom gymnázia sa podarilo získať pre školský rok 2012/2013 v rámci grantového programu Školy pre budúcnosť Nadácie Orange projekt Varí sa to, pečie sa to, (ne)je sa to! a to v konkurencii až 677 žiadostí.

Varí sa to, pečie sa to, neje sa to! je názov projektu, ktorý spája odlišné spôsoby poznávania a vyjadrovania sveta okolo nás – vedu a umenie a to prostredníctvom kulinárstva. Žiaci, účastníci projektu sa stanú na istý čas kuchármi, ktorí budú pomocou netradičných pokusov a výtvarných techník objavovať nielen tajomstvá kuchyne, ale predovšetkým predmetov chémia, biológia a umenie a kultúra. Na prvý pohľad bežné suroviny a tradičné postupy každodennej kuchyne im otvoria jedinečný pohľad na tieto školské predmety, počas ktorých sa naučia uvariť mydlo, krém na ruky, pripravovať serigrafiu, olejotlač, soľ do kúpeľa, či upiecť hodvábnu šatku, prívesok, alebo hlinenú sošku.

Na jednotlivých predmetoch budú obsiahnuté nasledovné učebné témy:

Chémia: Chémia bežného života, motivácia k štúdiu predmetu chémia, pH roztoky, p-prvky, d-prvky.

Biológia: Prehľad systému živej prírody, Život s človekom.

Umenie a kultúra: Svet kultúry – Vyjadrovacie prostriedky kultúry okolo nás, Kultúra ako ľudská aktivita, ako estetická hodnota, estetično.

Nadácia Orange v rámci grantového programu Školy pre budúcnosť 2012/2013 – aktivity na vyučovaní podporilo projekt Varí sa to, pečie sa to, (ne)je sa to! sumou 1390.- Eur.

This entry was posted in Nezaradené. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s