Halloweenska noc

45541_534114293332792_1760873846_nPríjemný utorok sme prežili v spoločnosti našich spolužiakov a žiakov Gymnázia Mateja Hrebendu v Hnúšti. Každá trieda si mala pripraviť halloweensku výzdobu a takisto zvoliť aj maskota triedy, za ktorého ich čakali pekné výhry. Všetci sme sa strašidelne pomaľovali a mohol sa odštartovať deň venovaný Halloweenu. Začal sa prezentáciou o tomto sviatku , kde cez hodiny prichádzali žiaci  do strašidelne vyzdobenej 6.A , plnej kostier a netopierov , a niečo nové sa naučili. Mali anglickú prezentáciu plnú obrázkov a zaujímavých informácií, po skončení prezentácie sa rozdali lístky a každý za seba výpĺňaľ kvíz,  v ktorom boli otázky týkajúce sa Halloweenu. Takto sa vystriedali všetky triedy a na 4. hodine, po veľkej prestávke, sa v telocvični konal krátky program aj s vyhodnotením. Vyhodnotili sa prvé tri miesta o najlepšieho maskota a najpútavejšie vyzdobené  triedy . Okrem toho sa z  každej triedy  vybral jeden človek, ktorého sme vylosovali za správne odpovede v kvíze . Nakoniec vystúpila naša spolužiačka Lula (Lucia Piatnicová) so psíkom Shellym, ktoré si pripravili ako prekvapenie krátke upírske dogdancingové predstavenie (http://www.youtube.com/watch?v=CjChzfjSFrM).

Doobedňajší program sa nám vydaril a myslím, že sa páčil  ako učiteľom, tak aj žiakom. Halloweensky deň pre nás ešte zďaleka nekončil, poobede sme organizovali aj strašidelnú prespávačku v našej škole, ktorej sa zúčastnila terajšia 1.A. My sme prišli do školy už o pol štvrtej, aby sme stihli pripraviť všetky potrebné veci, zatiaľ čo si prváci pripravili krátky program pre svojich rodičov, starých rodičov a ostatných príbuzných. Po vystúpení polovica prvákov vyrábala halloweenske tekvice v tvorivej dielne, zatiaľ čo druhá polovica šla hrať Boyard, ktorý sme si pre nich pripravili. Museli chodiť po škole iba za pomoci baterky , pomocou šípok sa presúvať z triedy do triedy a plniť úlohy, aby dostali potrebné indície na získanie slova, ktoré pre nich znamenalo výhru. Museli hádať slová, pomocou sviečky zistiť tajné písmo a aj súťažili , kto prvý ústami bez pomoci rúk zje cukrík, ktorý visí na šnúrke. Nakoniec sa dostali do poslednej triedy , kde mali na zemi napísané písmená a museli sa na ne postaviť tak, aby im vyšlo výsledné slovo, čiže UPÍR. V tom na nich z krabice vyletel naozajsný upír ,ktorého sa všetci  poriadne preľakli ,ale ako „bolestné “ dostali sladkú odmenu.

Po týchto disciplínach nám všetkým vyhladlo, a tak sme sa postupne išli na večeru, kde nás už učitelia čakali s párkami a teplým čajom. Všetci sme sa poriadne najedli a potom nám už nič nebránilo v tom, aby sme sa išli  zabávať. Začali sme tým, že sme deťom pustili hudbu a kto sa nám zdal, že pekne tancuje, dostal svietiaci náramok. Keď sa už všetky náramky rozdali, mali sme vymyslené ďalšie úlohy na pobavenie. Večer pokračoval nácvikom krátkej choreografie, po nej bol balónový, pomarančový a tak isto aj stoličkový tanec. Víťazi každej súťaže dostali pekné ocenenia a pokračovalo sa  voľným tancom. Keď nás to už prestalo baviť, pobrali sme sa do tried, kde sme zapli projektory a pozerali sme rôzne filmy. Budíček sme mali už na 6 .-tu hodinu ráno, všetko sme popratali a na krásny deň môžeme už iba spomínať.

No myslím, že bolo super, a že sa nám Halloween celkom podaril,  a že sa páčilo nielen nám, ale aj učiteľom a lakom prvej A triedy.

 

Fotografie: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.534111316666423.1073741844.100002026777659&type=1&l=268f1d9d51

 

Lucia Piatnicová  6.A

This entry was posted in Nezaradené. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s