KNIŽNIČKY sú otvorené!

Dňa 18. júna 2014 sa na chodbách Gymnázia Mateja Hrebendu v Hnúšti uskutočnilo slávnostné otvorenie čitateľského kútika a dvoch knižničiek. Čitateľský kútik a knižničky mohli vzniknúť vďaka projektu s názvom Knižnička, ktorý podporila  Nadácia Orange v rámci Grantového programu  pre optimistov sumou 200.- €.

 

ObrázokObrázok

 

Obrázok

Knižničky plné kníh a príjemné posedenie, útočisko pre všetkých milovníkov kníh skladajúce sa zo sedacích vakov a darovaného stolíka, sú určené nielen žiakom a pedagógom našej školy, ale aj širokej verejnosti. Knižnice – staré skrine premaľovali a vyzdobili žiaci, učitelia gymnázia ich zaplnili knihami, ktoré prečítali, nepotrebujú ich a na ich policiach by už len zapadali prachom. Niekoľko desiatok kníh darovala do projektu aj Knižnica prof. Štefana Pasiara v Hnúšti. Knižničky sa tak stali súčasťou celosvetovej iniciatívy Mini free library a budú slúžiť ako miesto na zdieľanie a výmenu kníh. Ich hlavným cieľom je popularizácia literatúry, snaha o pestovanie lásky ku knihám a v neposlednom rade zvýšenie čitateľskej gramotnosti.

Fotografie z príprav: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.638576816219872.1073741858.100002026777659&type=1&l=98e36eefb3

PaedDr. Eva Talianová

This entry was posted in Nezaradené. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s