Tvorivé dielne s Katkou Zvarovou

Na našej škole sa dňa 23.3.2015 konali tvorivé dielne Nehádžme stromy do koša z projektu KomPrax. Naše gymnázium navštívila rodina Katky Zvarovej z 8.A triedy, aby nám, žiakom 2.A triedy, ukázala, ako sa vyrábajú rôzne šperky, náhrdelníky a náramky z novín.

Po príchode do školy nám naša triedna profesorka oznámila, že sa máme na celý deň presunúť do štvrtej A triedy. Keď sme sa prišli do štvrtej A, triedna profesorka nám prezradila, že sa nebudeme učiť, ale budeme mať tvorivé dielne a máme si dať lavice do tvaru U.  Potom prišla Katka Zvarová so svojou rodinou. Najskôr sa nám predstavili – jej mamina sa volá Angelika, jej brat Andrej a nakoniec nám povedala svoje meno jej kamarátka Danielka Belajová, ktorá navštevuje rovnako ako Katka 8.A triedu. Spolu začali vykladať na lavicu rôzne papierové výrobky.

Na úvod sme mali prezentáciu o vyrubovaní stromov, a potom začali tvorivé dielne. Katka nám rozdala papiere, na ktorých boli nakreslené útvary, ktoré sme mali vystrihnúť. Keď sme ich povystrihovali, zaniesli sme ich Angelike, ktorá ich zlepila do tvaru ruže, a tak vznikol pekný náhrdelník. Potom sme si urobili malú prestávku na občerstvenie. Katka so svojím tímom nám pripravila mandarínky, keksíky a mohli sme si vybrať z rôznych druhov minerálnych vôd. Prestávka skončila a my sme sa pustili do výroby náramkov. Bolo to aj trošku ťažšie, niektorí dokonca pri výrobe náramkov na chvíľu “stratili nervy”, ale napriek tomu to šlo, pretože sme mohli využiť pomoc koordinátorov projektu. Plietli sme, plietli, a keď sme doplietli, išli sme sa s našimi výrobkami odfotografovať.

V triede sme sa všetci zhodli, že dielne dopadli veľmi dobre, pretože sme si všetci vyrobili krásne šperky. Uvedomili sme si, že lesy je potrebné chrániť a novinový papier nemusíme zahodiť do koša. Recykláciou môžeme nielen zachrániť veľa stromčekov, ale zo starého papiera sa dá vyrobiť veľa pekných a zaujímavých vecí. Nakoniec sme sa Katke a jej rodine poďakovali za krásny a hlavne kreatívny deň, počas ktorého sme sa naučili niečo nové a zaujímavé.

Fotografie: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.788053504605535.1073741879.100002026777659&type=1&l=ace00b2466

IMG_1048

Michaela Ďubeková, Renáta Brndiarová a Alžbeta Bálintová (2.A)

This entry was posted in Nezaradené. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s