Naša cesta do Googlu

Ako sa dostať do Google? Na túto otázku som nevedela odpovedať dovtedy, kým som sa sama nestala web rangerkou. Som šťastná, že o tejto skúsenosti môžem dnes písať. Spolu s mojím spolužiakom Pavlom Šebom z 1.B triedy sme sa do Googlu dostali veľmi príjemnou a zároveň aj užitočnou cestou, cez projekt WebRangers.

Projekt WebRangers sa konal už tretí rok a počtom rokov stúpal aj počet jeho účastníkov. Naším prvým krokom v rámci tohto projektu bol workshop v Košiciach, kde sme dostali dosť inšpirácie na to, aby sme po príchode domov mohli začať sami tvoriť vlastný projekt týkajúci sa ochrany – bezpečného správania sa na internete. Na našom gymnáziu sme pripravili pre žiakov dotazníky s danou témou, vyrobili sme bubliny s trápnymi statusmi, ktoré sme nosili jeden deň po škole (nebolo to príjemné), pre nižšie ročníky sme si pripravili prezentáciu o ochrane pred hrozbami, ktoré na nás číhajú na internete a natočili sme pár videí. Videá hovorili o pocitoch spolužiakov nosiacich na krku statusy, ktoré na facebook nepatria. Nakoniec sme sa s Paľom pustili do prípravy prezentácie, kde sme zhrnuli všetky naše aktivity. Po vypracovaní sme prezentáciu poslali nášmu Web Šerifovi. Na splnenie všetkých úloh sme mali 3 týždne, počas ktorých sme museli zvládnuť ešte aj jednu kreatívnu rozcvičku, a tak sme „zamakali“. Po splnení týchto úloh sme boli pozvaní na záverečnú oslavu do Googlu v Prahe.

05.02.2016 sme sa ja a Paľo vybrali aj s našou pani profesorkou Miháľovou do Prahy. Cesta bola pomerne dlhá, ale prešla nám rýchlo. V hoteli sme nestrávili veľa času, pretože Praha nás ťahala, aby sme vyšli aj do jej ulíc. Bolo tam krásne a pre mňa to bola premiéra, takže som bola z Prahy „paf“. Na druhý deň bol konečne ten dlho očakávaný deň, kedy sme sa mali ísť pozrieť do Googlu. V Googli mali pre nás pripravených viacero aktivít, pri ktorých sme sa zabavili, napríklad tu boli prezentované niektoré projekty ďalších web rangerov. V Googli je všetko moderné a krásne. Ľudia, ktorí tam pracujú, majú určite radosť z pohodlných priestorov, nových technológií či dizajnového nábytku. Bolo sa tam teda na čo pozerať. Zamestnanci firmy majú dokonca k dispozícii ešte aj oddychovú miestnosť, kde je napríklad umiestnený pingpongový stôl alebo hojdačka. Po celom dni strávenom so super ľuďmi sme však aj my museli odísť a poponáhľať sa na autobus späť na Slovensko.

 12669658_929922973751920_3027509138384465363_n 12688270_929453307132220_3123759678209897850_n

 

 

 

 

 

 

 

Viktória Dovalová (1.B)

This entry was posted in Nezaradené. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s