Literárna noc – Čarodejník z Rokfortu alebo čarovať je zábava…

Marec je na počesť Mateja Hrebendu, po ktorom je pomenovaná aj naša škola, venovaný knihám. V Gymnáziu Mateja Hrebendu nezabúdame na hlavný cieľ tohto mesiaca a to podpora trvalého záujmu o knihy. Z toho dôvodu sa v noci z dňa 23.3. na 24.3. 2016 pedagógovia našej školy spolu so žiačkami zo 4.A triedy rozhodli pre žiakov 1.A, 2.A a 3.A pripraviť Literárnu noc s názvom Čarodejník z Rokfortu alebo čarovať je zábava.

Literárnu noc otvorila konferencia, počas ktorej účastníci danej akcie prezentovali mimoriadne kvalitné prezentácie na témy týkajúce sa čarodejníka Harryho Pottera a jeho kamarátov. Medzi najzaujímavejšie prezentácie patrili Môj najobľúbenejší učiteľ z Rokfortu, Kúzla z čarodejníckeho sveta, Tri najlepšie spôsoby využitia neviditeľného plášťa a pod.. Najväčšiu diskusiu na konferencii vyvolala otázka osobnosti profesora Snape-a, ktorý učil na Rokfortskej čarodejníckej škole a až tesne pred svojou smrťou odhalil pravdu o tom, že celý čas pomáhal Dumbledorovi bojovať proti Voldemordovi.

Na výtvarných tvorivých dielňach si žiaci mohli vyrobiť svietiace čarodejnícke prútiky ako od Ollivandera a zlaté strely z metlobalu. Na herbológii si zasadili aloe vera alias mandragoru. Po výdatnej večeri nasledovali rôzne súťažné úlohy, ktoré pre svojich mladších spolužiakov pripravili žiačky 4.A triedy. Účastníci literárnej noci si vyskúšali zahrať čarodejnícku dámu, kde sa stali živými figúrkami. Potom odhalili odkaz napísaný v tajnom denníku Toma Riddla pomocou neviditeľného atramentu z mlieka. Tajný odkaz sa im objavil až po zahriatí sviečkou. Vyskúšali si tiež zahrať metlobal a pomocou vlastnoručne vyrobeného prútika a fotoaparátu vyčarovali svojich patronusov. Nakoniec lietajúcim kľúčom otvorili truhlicu ukrývajúcu poklad, ktorý obsahoval mnoho dobrôt: Citrónový drops profesora Dumbledora, Fazuľky všetkých chutí, Čerešňový prútik, Felix velicis – nápoj šťastia a Veritaserum. Po vyčerpávajúcich úlohách si žiaci zmerali svoje vedomosti o príbehoch Harryho Pottera v kvíze, ktorý pozostával z 35 otázok.

Literárna noc bola ukončená filmovým maratónom a odovzdávaním vrešťadla – t.j. účastníckych diplomov. Skoro ráno 24.3. 2016 sa po raňajkách všetci zúčastnení tešili na oddych, prázdniny a nadchádzajúce veľkonočné sviatky.

Literárna noc sa uskutočnila aj vďaka akcii Nadácie Orange Skrášlime si spoločne zimu, ktorá nám pomohla nájsť pomocníkov. Ďakujeme!

Tvorivé dielne - zlatá strela Čarujeme patronusa Metlobal

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viac fotografií:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.956567704420780.1073741917.100002026777659&type=1&l=019157008e

a

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.956574464420104.1073741918.100002026777659&type=1&l=4b48292b5a

Dr. Eva Talianová

This entry was posted in Nezaradené. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s