Návšteva divadelného predstavenia Deka

V pondelok 22. mája sa žiaci 1.B a 2.B triedy zúčastnili divadelného predstavenia Deka v podaní divadelného súboru Katalpa v Mestskom kultúrnom stredisku v Hnúšti. Divadelné predstavenie – monodrámu  inšpirovanú jednou z poviedok Charlesa Bukowského nám zahral herec Filip Grác.

Básne, poviedky aj romány Charlesa Bukowského majú „nekompromisný štýl a nevyberaný jazyk“, ktorý sa nemusí páčiť každému, napriek tomu sa dodnes jeho diela prekladajú do všetkých svetových jazykov. V poviedke s názvom Deka sa prelína sen so skutočnosťou, úvahy nad životom s hnusom z obyčajných dní aj „pestrou imagináciou“. Je to príbeh spustnutého alkoholika, ktorý stráca kontakt s realitou, alebo skôr „romantická balada o človeku, ktorého máta jeho vlastná minulosť natoľko, že mu všetko pripadá len ako sen, z ktorého sa nedokáže zobudiť“.

Po divadelnom predstavení, ktoré sa nám veľmi páčilo, nám Filip Grác predstavil tvorbu Charlesa Bukowského a „beatnikov“ v zaujímavej prezentácii. Beat generation bolo hnutie amerických básnikov a prozaikov 50. a 60. rokov 20. storočia, ktorí nesúhlasili s konzumnou spoločnosťou a s konzervativizmom zakoreneným v tedajšej kultúre.

Divadelné predstavenie aj prezentácia sa nám veľmi páčili. Obe nám priniesli mnoho informácií, naučili sme sa niečo nové a tešíme sa na nové divadelné predstavenie, ktorého sa dúfajme, budeme môcť zúčastniť .

Katarína Severíniová, 1.B

This entry was posted in Nezaradené. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s