Výlet na Chopok a do Popradu

Dňa 15. júna sme sa my, 1.A a 2.A trieda, zúčastnili školského výletu na Chopok. Ráno o 8.00 sme sa stretli pred školou a vyrazili sme. Cesta nebola až taká dlhá, trvala len jeden a pol hodinu, ale bolo veľa zákrut. Naším cieľom bola Krupová. Na Krupovej sme nasadli na lanovku a nechali sme sa vyviezť na Kosodrevinu. Z cesty na lanovke boli všetci nadšení. Všetko sme si fotili. Keď sme vystúpili na Kosodrevine, naša cesta viedla ďalšou lanovkou na Chopok. Tam nás čakalo nádherné počasie a ešte krajší výhľad. Pár odvážlivcov sa vybralo na najvyššie miesto na Chopku vo výške 2024 metrov nad morom. Keď sme sa dostali na vrchol, boli sme všetci unavení, tak sme si na teplom slniečku trošku oddýchli. Výhľad bol nádherný a podarilo sa nám odfotiť krásne zábery. Následne sme sa  posilnení vybrali naspäť ku svojim spolužiakom, ktorí nás zatiaľ čakali na terase Rotundy. Potom nás čakala ďalšia cesta lanovkami a preplnenou Lienkou sme sa doviezli na Bielu Púť. Odtiaľ sme pešo kráčali  dole k autobusu, ktorý nás už čakal na parkovisku.

Potom sme sa rozdelili na dve skupiny. Jedna časť žiakov sa išla kúpať do AquaCity Poprad a iní išli na prehliadku nádhernej časti Popradu, do historického centra Spišskej Soboty.

V Spišskej Sobote nás čakal sprievodca z Podtatranského múzea, ktorý nás prevádzal po námestí. O Spišskej Sobote sme sa dozvedeli mnoho zaujímavostí. Toto v minulosti veľmi bohaté mesto nepredalo pozemky železnici,  a preto nakoniec železnica viedla cez menšiu dedinku Poprad. Poprad sa tak začal veľmi zväčšovať a pohltil celú Spišskú Sobotu. Zaujímavé je aj to, že názov Spišská Sobota vznikla podľa toho, že v sobotu sa tu konali vždy trhy. V tomto mestečku žili šikovní remeselníci a mnohé známe osobnosti, napríklad manželka kráľa Madagaskaru grófa Mórica Augusta Beňovského alebo Gedeon Majunke – architekt, ktorý sa zaslúžil o opravu nemocnice a mnohých iných stavieb v Tatrách.

Po prehliadke námestia sme navštívili Podtatranské múzeum, kde sme mohli vidieť, ako žili ľudia v minulosti. Dozvedeli sme sa, že ľudia v minulosti obývali len spodnú časť budov a na poschodí mali sklady. Veľmi nás zaujal starodávny vysávač na ručný pohon a práčka.  V múzeu tiež boli vystavené malé modely slávnych svetových budov, ktoré boli postavené z lega. Keď sa prehliadka múzea skončila, vrátili sme sa k autobusu, ktorý nás odviezol do nákupného centra Max.

V aquaparku bolo tiež vynikajúco. Na kúpanie sme mali dve hodiny. Spúšťali sme sa na tobogánoch, hrali sme sa naháňačky, jedli guličkovú  zmrzlinu a plávali sme. Po nákupoch a kúpaní sme sa spokojne vrátili domov. Myslím si, že tento výlet sa každému páčil. Bol to skvelý zážitok!

Ema Vachová, Lea Romana Bálintová, Ivana Kyseľová (1.A)

This entry was posted in Nezaradené. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s