Európsky týždeň športu v GMH

Aj naša škola sa v rámci Európskeho týždňa športu zapojila do iniciatívy Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity. Hlavnou témou tohto projektu je „BeActive“, ktorá má žiakov nabádať k pohybu a ukázať im, že šport môže byť aj zábavný. Týždeň športu má nás, mladých ľudí, inšpirovať k tomu, aby sme sa športu venovali „po celý život“.

Celá škola sa v rámci iniciatívy zúčastnila súťaží na školskom ihrisku. Každá trieda sa snažila zo všetkých síl, aby dokázala, že práve oni sú tí najlepší. Súťažili sme v menej tradičných disciplínach. Prvou disciplínou boli preteky na lyžiach, ktoré tvorili dve dosky s úchytkami na nohy. Na jednom páre lyží sme mali ísť do cieľa po traja. Najťažšie bolo zosynchronizovať si pohyby nôh. Nebola to najľahšia disciplína, ale predsa sa dala aj s malými ťažkosťami zvládnuť. Ďalšia aktivita bola kotúľanie dvoch medicinbalov do cieľa, čo nebolo ľahké, pretože sme sa museli ponáhľať. S jedným medicinbalom by to bola hračka, no kotúľať naraz dva je náročné. Aj túto úlohu sme zvládli, nie sme predsa žiadne „béčka“. Ďalšou aktivitou bolo prenášanie vody pomocou drevenej dosky. Dvaja z triedy držali v rukách drevenú dosku, na ktorej mali uprostred položený pohár naplnený vodou. Pohár vody mali dvojice preniesť do cieľa a vodu vyliať do pripravenej fľaše. Poháre s vodou museli jednotlivé dvojice z triedy nosiť dovtedy, kým voda nepresiahla risku na fľaši. Aj keď sa voda občas rozliala, disciplínu nikto nevzdal.

Týmito aktivitami sa pánovi profesorovi Štefánikovi podarilo spríjemniť týždeň športu na našej škole, no taktiež sme si utužili vzťahy v triedach, naučili sme sa medzi sebou spolupracovať a byť férovými.

Annamária Brndiarová, 2.B

This entry was posted in Nezaradené. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s