Na predpremiére hry Luigiho srdce

Dňa 13.10.2017 sa triedy 5.A, 2.B a 3.B zúčastnili predpremiéry divadelnej hry Ivana Bukovčana –  Luigiho srdce alebo poprava tupým mečom v podaní DS Katalpa z Hnúšte pod réžiou Michala Stejskala. Hlavnú postavu stvárnil Martin Pliešovský. V hre vystupuje aj žiačka nášho gymnázia Diana Kiráľová z 4.A triedy, ktorá perfektne zahrala úlohu Miss World Diany.

Divadelná hra je založená na smiešnych situáciách a to aj napriek tomu, že hlavná postava, samotný Luigi Lombardi, čaká na svoju popravu, čo nie je veľmi vtipné. Luigiho advokát Benny chce svojho klienta zachrániť pred popravou tým, že ho chce prehovoriť, aby po smrti daroval svoje srdce známej klinike. Týmto činom Luigi získa verejnú mienku na svoju stranu a za dúfa, že dostane aj milosť. Luigi nakoniec privolí a advokátov predpoklad sa naozaj splní. Tlač je plná sympatií ku gangsterovi. Do väzenia sa začnú hrnúť záujemcovia o Luigiho srdce – major James Appelgate ponúka veľkú sumu peňazí, doňa Dolores svoju krásnu dcéru, Miss World Dianu, Luigiho manželka sa zase dovoláva svojho prednostného práva na jeho srdce ako na dedičstvo. Luigi nevie nikomu povedať nie a to, že gangster sľubuje svoje srdce komukoľvek a že s ním obchoduje, sa rýchlo dostane na verejnosť. Verejná mienka sa opäť obráti proti nemu. Rozhorčení záujemcovia, ktorí už mysleli, že urobia s Luigiho srdcom dobrý biznis, sa vrútia do väzenskej cely a Luigiho zlynčujú dáždnikmi.

Hlavnú myšlienku hry môžeme nájsť v replike samotnej hlavnej postavy Luigiho Lombardiho: „Na tomto svete musí byť aspoň čosi, pani. Aspoň čosi, čo nemožno kúpiť… ani predať. To srdce nedostane nikto!“.

Frederika Bálintová, Katarína Severíniová, 2.B

This entry was posted in Nezaradené. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s